EKONOMIK NA PIKNIKU NAUKOWYM „TAJEMNICZY ŚWIAT NAUKI”

26 października reprezentacja naszej szkoły wzięła czynny udział w Pikniku naukowym pn. „Tajemniczy świat nauki”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej i Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Wosia w Świętoniowej.
Cały ten projekt ma na celu popularyzację nauki i kompetencji kluczowych u przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z powiatów: przeworskiego, łańcuckiego, jarosławskiego i leżajskiego. Podczas pikniku prezentowane były pokazy i pomoce z różnych dziedzin naukowych, a także promowana idea powstania Podkarpackiego Centrum Nauki. Nasi uczniowie wraz z Panią Sabiną Pelc i Panem Dyrektorem przedstawiali następujące tematy:
– wykorzystanie mikrokamery w nowoczesnym fryzjerstwie,
– wykorzystanie programu Blender w tworzeniu grafiki 3D,
– sublimacja w reklamie: nadruk na kubku z wykorzystaniem prasy transferowej,
– zjawisko refrakcji oraz zatrzymanie ruchu jako inspiracja w fotografii.
Skip to content