VIII OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI MENEDŻERSKICH

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich organizowanych przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Program Olimpiady dotyczy dwóch dziedzin: ekonomia i rachunkowość. Obejmuje wiedzę oraz umiejętności w zakresie problematyki ogólnej w dziedzinie nauk ekonomicznych i tematu wiodącego. Temat VIII OWiUM brzmi: „Funkcjonowanie gospodarki w dobie kryzysu energetycznego”. W bieżącym roku szkolnym do Olimpiady zgłoszono 85 szkół. Udział wzięło 1900 uczniów z całej Polski. Do eliminacji okręgowych wytypowano 388 uczniów.
W zawodach szkolnych Olimpiady, przygotowanych i przeprowadzonych przez panią Dorotę Nawrot wzięło udział 9 uczniów z klasy IV AG. Trzy osoby, które uzyskały największą liczbę punktów, zostały zakwalifikowane do okręgowego etapu, który został przeprowadzony w Mielcu. Naszą szkołę na tym etapie w dniu 17 listopada 2022 r. reprezentowały: Kamila Pelc, Klaudia Biały, Magdalena Wasiuta. Uczennicom życzymy sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji ekonomicznych.
Skip to content