Młodzieżowa Rada Powiatu Łańcuckiego

12 stycznia 2023 r. odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Łańcuckiego I kadencji 💪💪💪
Posiedzenie Rady rozpoczął Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego Marek Uberman, który po złożeniu przez młodych radnych ślubowania, wręczył zaświadczenia o wyborze na radnego. Wybrano również Prezydium Rady. Przewodniczącym został Adam Majcher, zastępcą Szymon Jurek zaś sekretarzem Patryk Cyburt.
Słowa nowo wybranego przewodniczącego Adama Majchra wypowiedziane w podsumowaniu pierwszej sesji – Dostaliśmy w ręce moc, moc która dobrze wykorzystana może sprawić wiele radości każdemu z nas mieszkańcowi powiatu łańcuckiego. Ta moc jest nadana każdemu z nas w chwili uzyskania mandatu radnego. Chciałbym aby każda idea, każda myśl, która narodzi się w waszych głowach, w głowach waszych znajomych ze szkół do których uczęszczacie była podjęta do realizacji. Bo jest mnóstwo ciekawych, innowacyjnych pomysłów tu w naszym powiecie, które usprawnią nasze życie. Chciałbym, żeby agregowanie tych wspaniałych pomysłów, które nam się rodzą w głowach, wsparcie ich i doprowadzenie do ostatecznego etapu czyli wdrożenia jakiegoś projektu, rozwiązania na skalę powiatu było celem obecnej rady – wskazują na wielką odpowiedzialność i chęć działania na rzecz dobra mieszkańców powiatu łańcuckiego.👏👏👏
W skład Młodzieżowej Rady Powiatu wchodzą:
Barbara Bróż – Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie
Wiktor Chmielarz – I liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie
Patryk Cyburt – Zespół Szkół w Żołyni – Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
Oliwia Czajka – Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie
Szymon Jurek – I liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie
Dawid Kapłon – Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie
Filip Lech – Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie
Szymon Łuczyk – Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie
Adam Majcher – Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie
Norbert Michna – I liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie
Karolina Niegowska – Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
Tomasz Ożga – Zespół Szkół w Żołyni – Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
Mikołaj Pszonka – Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie
Krystian Sowa – Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej
Wiktoria Styś – Zespół Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie
Magdalena Szmuc – Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie
W spotkaniu uczestniczyli reprezentujący Zarząd Powiatu Łańcuckiego Adam Krzysztoń starosta łańcucki oraz Barbara Pilawa-Kraus wicestarosta łańcucki. Zarząd Powiatu Łańcuckiego od początku mocno wspierał ideę powołania Młodzieżowej Rady Powiatu. Obecni byli również opiekunowie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych do których uczęszczają radni.
Skip to content