14 listopada – ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

W ramach już kilkuletniej współpracy z OHP Rzeszów, uczniowie klasy 3BR (9-1 Hufiec Pracy) obchodzili Światowy Dzień Cukrzycy. Jest to odpowiedź na coraz bardziej nasilające się na całym świecie choroby cywilizacyjne związane z nieprawidłowym odżywieniem oraz brakiem ruchu. W propagowanie tego dnia angażują się osoby ze znanych środowisk opiniotwórczych, lekarze, naukowcy i oczywiście ludzie chorzy na cukrzycę.
Nasi uczniowie, wspólnie z Panią Joanną Murias – komendant 9-1 HP, w ramach trwającego programu wychowawczego „Sport, zdrowe żywienie i zdrowie psychiczne” przy okazji Dnia Cukrzycy zapoznali się z zasadami zdrowego żywienia oraz potrzebą dbałości o własne zdrowie przez całe życie. Zdrowie to nie tylko brak chorób czy niepełnosprawności, to również dobre samopoczucie, stan umysłu i fizyczna aktywność. Jest wartością najwyższą, jaką dysponuje człowiek. Aby o nie dbać, należy nabywać nowe umiejętności sportowe oraz stosować właściwą dietę, świadomie wybierając wartościowe produkty żywnościowe oparte na warzywach i owocach.
Skip to content