PEOPLE CAN FLY DAY na WSIiZ

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (Katedra Projektowania Graficznego) zaprosiła uczniów klasy 2RR w ramach klasy objętej patronatem, na People Can Fly Day. Spotkanie odbyło się 21 listopada w klubie IQ WSIiZ w Rzeszowie. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Loża Biznesu”, gdzie studenci kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna, oraz nasi uczniowie mogli spotkać się z ekspertami z firmy People Can Fly.
People Can Fly to polski producent gier komputerowych. Firma wyprodukowała takie gry jak Painkiller, Bulletstorm czy Outriders. Zaangażowana była również w produkcję gry Gears of War: Judgment oraz wieloletnią współpracę z Epic Games.
„Loża biznesu” to spotkania z pracodawcami i praktykami biznesu, w trakcie których studenci, a także nasi uczniowie, mają możliwość posłuchać o tajnikach danej branży, jej specyfice, wymogach, każdy chętny mógł również zadać pytanie.
Na początku pan Mateusz Kirstein opowiedział o rynku gamedevowym w Polsce. W ramach spotkania zaprezentowały się również dwa koła naukowe – Extended Realities oraz Koło Naukowe Gier Planszowych i Fabularnych działające przy Zakładzie Grafiki Komputerowej i Katedrze Projektowania Graficznego.
Na koniec spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji (specjalnie przygotowanej dla klasy patronackiej) mgr Łukasza Bisa nt. VR , odwiedzili stoiska PCF, oraz obejrzeli wystawę kilkunastu prac ilustracyjnych i koncepcyjnych studentów kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna.
Skip to content