3 FH NA JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W KRAKOWIE

🎄✨ Dziś chcemy podzielić się niesamowitymi wrażeniami z naszej klasowej wycieczki do magicznego Krakowa! 🏰🌟
5 grudnia, my, czyli klasa 3FH wraz z p. Magdaleną Krowicką i p. Iwoną Barnat wybraliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy do Krakowa, gdzie otuleni aromatem pierników i dźwiękiem kolęd wczuliśmy się w klimat świąt! 🎅🎁 Nie mogło zabraknąć słodkich świątecznych przysmaków i ręcznie robionych prezentów oraz pysznych regionalnych potraw! 🍭🎀
Wędrując ulicą Floriańską w Krakowie, mijaliśmy urokliwe kamienice 🏠 i kolorowe kawiarenki ☕. Po drodze minęliśmy Barbakan, imponującą fortyfikację z czasów renesansu. Kontynuując spacer, ostatecznie stanęliśmy przed Katedrą Mariacką, zachwycając się jej gotycką architekturą 🏰 i bogatym wystrojem wnętrza. Widok ołtarza Wita Stwosza i malowideł na sklepieniu zapierały dech w piersiach. Na zewnątrz, stojąc pod imponującą wieżą, usłyszeliśmy hejnał, który rozbrzmiewał w powietrzu, przypominając o tradycji związanej z tym miejscem. Jego melancholijna melodia niesie ze sobą setki lat historii i tajemnic, przypominając mieszkańcom i turystom o pięknie i bogactwie kulturowym Krakowa. Następnie dotarliśmy do Sukiennic, symbolu Rynku Głównego, gdzie można było zakupić unikalne pamiątki 🎁🎨 i dzieła sztuki. To właśnie obok nich znajduje się słynny Jarmark Bożonarodzeniowy, który przyciąga turystów z różnych stron kraju i świata. 🎄🌍
Dziękujemy wszystkim za super atmosferę i niezapomniane chwile! 🤗👫🌟 Mam nadzieję, że wszyscy czują już magię świąt! 🎄🌟
Skip to content