„ULICZNE PORTRETY”

29 listopada w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom konkursu „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta”. Tegoroczną edycję poświęcono sylwetkom patronów ulic z Brzozowa, Łańcuta i Stalowej Woli. Konkurs obejmował swoim zasięgiem powiaty: łańcucki, brzozowski i stalowowolski i był przeznaczony dla młodzieży szkolnej od 8. klasy SP oraz szkół ponadpodstawowych. Jego celem było zainteresowanie uczniów dziejami regionu poprzez poznawanie ważnych dla miasta postaci, których nazwiskami opatrzone zostały nazwy ulic. Dla Łańcuta tą osobą był Konstanty Danielewicz. Uroczystego wręczenia nagród dokonał dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu pan Janusz Czarski wraz z jedną z jurorek panią Joanną Kluz oraz opiekunką konkursu panią Beatą Nowakowską-Dzwonnik. Konkurs okazał się wielkim sukcesem naszych uczniów i naszej szkoły. I miejsce w konkursie zajęła Julia Wal z kl. 5AP za komiks o K. Danielewiczu. II miejsce zdobył Marek Kochman z kl. 2A za prezentację. Wyróżnienia uzyskały: Aleksandra Benedyk z kl. 2A za prezentację. Wiktoria Bolesławska z kl. 2A za prezentację. Julia Kądziołka z kl. 1F za komiks. Nasi uczniowie zdobyli nagrody: tablet graficzny, smartwatch, słuchawki, głośniki.
GRATULUJEMY!!!👏🥰👏
Prace naszych uczniów trafiły też do Czytelni Zbiorów Regionalnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie, gdzie staną się częścią materiałów tworzących historię naszego regionu.
Skip to content