XII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

XII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla szkół podstawowych CULTURE TWISTER – „The Scottish Edition”
15 grudnia 2023 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla szkół podstawowych CULTURE TWISTER „The Scottish Edition” pod honorowym patronatem Starosty Łańcuckiego. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego łańcuckiego Ekonomika: p. Sylwia Dubiel, p. Magdalena Krowicka, p. Anna Krowicka oraz p. Berenika Gdula przy współpracy z p. Sabiną Pelc oraz p. Bernadetą Mokrzycką-Rosół, nauczycielkami przedmiotów zawodowych w naszej szkole.
W tym roku 21 uczestników z 13 szkół podstawowych powiatu łańcuckiego zmierzyło się z testem wiedzy na temat Szkocji – pytania dotyczyły m.in. geografii, historii, tradycji, obyczajów oraz sławnych osobistości. Arkusz składał się z 50 pytań a uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie go. Warto podkreślić, że konkurs zorganizowany przez naszą szkołę został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
W czasie oczekiwania na rozstrzygnięcie konkursu oprócz smacznego poczęstunku, uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje kierunki kształcenia. Zorganizowane zostało stanowisko fryzjerskie, fotograficzne oraz tworzenia nadruków na kubkach porcelanowych metodą sublimacji gdzie uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami mogli zapoznać się z elementami pracy technika usług fryzjerskich oraz technika reklamy.
 
Oto wyniki tegorocznej edycji konkursu:
I miejsce: Krzysztof Kotowicz, Szkoła Podstawowa w Krzemienicy
II miejsce: Emilia Gutkowska, Szkoła Podstawowa w Krzemienicy
III miejsce: Emilia Piątek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łańcucie
 
Wielkie podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatowego w Łańcucie, które jak co roku jest patronem oraz sponsorem nagród w naszym konkursie oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie – EKONOMIK – głównego sponsora konkursu. Pakiet nagród uzupełniło również wydawnictwo Macmillan Education oraz Oxford University Press.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji konkursu. Gorąco dziękujemy również Dyrekcji Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie za udostępnienie pomieszczeń i pomoc w organizacji konkursu.❤❤❤
Let’s twist the culture next year!
Skip to content