EKONOMIK POMAGANIE MA W GENACH!

W Ekonomiku w dniach 25-26.01 zorganizowano Dzień Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego w ramach współpracy z Fundacją DKMS i projektu #KOMÓRKOMANIA. Całe przedsięwzięcie zaplanował i zorganizował zespół wolontariuszy: Magdalena Reizer, Zofia Zięba, Wiktoria Kot, Wiktoria Michno, Mikołaj Pszonka i Kacper Całka. Akcję poprzedziły lekcje wychowawcze, dotyczące idei dawstwa szpiku oraz fundacji DKMS, w klasach czwartych i piątych. Przypomnijmy, że DKMS to międzynarodowa organizacja będąca rejestrem dawców szpiku kostnego oraz pomagająca chorym na nowotwory krwi i inne choroby układu krwiotwórczego.
Udało się zarejestrować 18 nowych potencjalnych Dawców, zwiększając tym samym szanse osób chorych na nowotwory krwi na znalezienie ”bliźniaka genetycznego”.
Dziękujemy wszystkim osobom za dołączenie do grona potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego! Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy Fundacji DKMS.
Dziękujemy też tym, którzy finansowo wsparli Fundację DKMS.
Szkolny koordynator – Monika Ulatowska-Napieralska
Skip to content