EKONOMIK I WODNE WYZWANIA PAH

W dniach 12-16 lutego uczniowie Ekonomika, na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie, uczestniczyli w grze wielkoformatowej PAH „Wodne wyzwania”. Tematem był problem braku dostępu do wody w różnych miejscach na świecie. Zadaniem uczniów było wcielenie się w rodzinę z globalnego Południa. Na własnej skórze przekonali się, że trudności w dostępie do wody wpływają bezpośrednio na możliwości edukacji i rozwoju człowieka. Dzięki ciekawej rozgrywce uczniowie poznali przyczyny braku dostępu do wody na świecie oraz dowiedzieli się, jakie działania można podjąć w celu urzeczywistnienia dostępu do wody pitnej w krajach globalnego Południa. Gra była okazją do wspólnej zabawy, jak i praktyczną nauką współpracy przy rozwiązywaniu konkretnych problemów.

WIĘCEJ…

Skip to content