„NIE DAJ SZANSY HIV”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym: „Nie daj szansy Hiv” zorganizowanym pod honorowym patronatem Starosty Łańcuckiego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łańcucie.
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy nt. HIV/AIDS wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu łańcuckiego, w tym: sytuacji epidemiologicznej w zakresie zakażeń HIV /AIDS, źródeł i dróg szerzenia się wirusa HIV, bezpiecznych zachowań, popularyzacja Światowego Dnia AIDS – 1 grudnia 2023 roku; kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i podejmowanie zdrowych wyborów życiowych; kształtowanie właściwych postaw młodzieży wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.
Uczennica kl. 1R Liliana Drozd uzyskała III miejsce, natomiast Klaudia Zielińska została wyróżniona. Upominki otrzymały również: Anastazja Ruschena i Natalia Witek.
Serdecznie gratulujemy.
Skip to content