EKONOMIK W TORUNIU

W dniach 22.05 – 24.05.2024r. uczniowie klasy II A i dwie uczennice z klasy II F uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Wyjazd był pełen atrakcji. Swoją turystyczną przygodę młodzież rozpoczęła od zwiedzania Domu Kopernika – naszego polskiego astronoma oraz jego pomnika. Wieczorem zobaczyli pokaz toruńskich fontann. Następnego dnia po obfitym śniadaniu uczniowie Zespołu Szkół nr 3 odwiedzili ogród zoo-botaniczny, w którym zobaczyli około 100 gatunków zwierząt np. takiny miszmi, szpaki balijskie czy boa madagaskarskie. Ciekawym punktem programu wycieczki były warsztaty piernikowe w Żywym Muzeum Piernika oraz w Manufakturze Cukierków. W humorystyczny sposób młodzież dowiedziała się o sposobie wypiekania pierników, poznała egzotyczne przyprawy, a co najważniejsze sami mogli wyrobić ciasto i nadać kształt piernikom. W godzinach popołudniowych uczniowie odwiedzili Stare Miasta. Oglądali Kamienice Rynku Staromiejskiego, Ratusz oraz baszty i bramy.
Wycieczkę zakończył rejs statkiem po Wiśle, podczas którego drugoklasiści mogli odpocząć i podziwiać Toruń z innej perspektywy.
Młodzież z klasy II A i II F wróciła z wycieczki do Torunia zadowolona i pełna wrażeń.
Skip to content