EKONOMIK podróżuje po Kenii:)

W naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem panem Dariuszem Rocheckim z gorlickiej grupy podróżników „Trzask”. Było to już kolejne spotkanie z tego cyklu. Tematem była Kenia – marzenie wielu podróżników.

Pan Dariusz z ogromnym zapałem, fascynacją i humorem opowiadał nam o wspaniałych plażach nad gorącym Oceanem Indyjskim, rozległych równinach, górzystych zboczach Aberdare czy Masywu Kenia. Największe wrażenie zrobił na nas opis najpiękniejszego na świecie parku narodowego – Maasai Mara. Podróżnik, chcąc przybliżyć wszystkim ten kraj, opierał się na pokazie fotograficznym, któremu towarzyszyła bogata relacja słowna zawierająca wiele istotnych dla tego rejonu świata informacji, ciekawostek, a także opis przygód, które wydarzyły się w czasie podróży. Była też okazja, aby obejrzeć przywiezione z podróży pamiątki i rekwizyty, np. ludowe stroje i biżuterię, obuwie wykonane z opon samochodowych. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem i zapartym tchem słuchali opowieści pana Dariusza. Rozbudził w nas ciekawość miejsc, które zapraszają do nowych przygód, wypoczynku, poznawania nieznanych kultur i uprawiania sportów.

Skip to content