OLIMPIADA PRZESDIĘBIORCZOŚCI

2 grudnia 2021r. uczennice z kl. IIIAG i IIIAP wzięły udział w pierwszym etapie Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanej przez Uniwersytety Ekonomiczne (w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie), Szkołę Główną Handlową i Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.
Hasło przewodnie VII edycji brzmi “Strategie inwestowania na rynku kapitałowym”. Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje treści zawarte w programie nauczania podstaw przedsiębiorczości obowiązującym w szkołach ponadgimnazjalnych i dodatkowo jest poszerzony o zagadnienia związane z powyższym hasłem.
Rywalizacja podczas olimpiady jest na wysokim poziomie, ponieważ biorą w niej udział najzdolniejsi i bardzo pracowici uczniowie z całej Polski. Naliczanie ujemnych punków za nieprawidłowe odpowiedzi dodatkowo stresuje, ale też motywuje uczestników. Oczekujemy
z niecierpliwością na wyniki będące przepustką do drugiego etapu, który odbędzie się w Krakowie – trzymajmy kciuki.
Skip to content