Z WIZYTĄ U „KUNDELKA”

W dniu 23 marca 2022 roku klasa 4B z opiekunkami – panią Reginą i panią Moniką, odwiedziła schronisko dla bezdomnych zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie. Grupę powitała pracownica schroniska, która opowiedziała o funkcjonowaniu instytucji, zasadach adopcji i wolontariatu. Schronisko to szczególne miejsce, gdzie zwierzę może znaleźć schronienie i pożywienie, ale nie zawsze zapewnia mu ono poczucie bezpieczeństwa. Podczas tej wizyty uświadomiliśmy sobie jak ogromne są potrzeby zwierząt i ile wymagają uwagi oraz pomocy. Głównie są to koty i psy już wiekowe, porzucone przez właścicieli, często bardzo schorowane.

Zachęcamy wszystkie szkoły do takiej inicjatywy i udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. W ramach współpracy w grudniu zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę karmy. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny. 

WIĘCEJ…

Skip to content