DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

6 kwietnia uczniowie „EKONOMIKA” po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Dzień Przedsiębiorczości”.
Jest to projekt przeznaczony dla uczniów szkół średnich. Młody praktykant-uczeń przez kilka godzin towarzyszy pracownikowi, wybranej przez siebie firmy w wykonywaniu codziennej pracy. W tym czasie poznaje zakres obowiązków na danym stanowisku, dowiaduje się jaka towarzyszy mu odpowiedzialność oraz jakie predyspozycje, umiejętności są niezbędne do wykonywania danego zawodu. Uświadamia sobie również związek między wykształceniem, a swoją przyszłą karierą zawodową. Pracownik zapoznaje ucznia z działalnością firmy, powierza mu wykonanie prostych zadań i odpowiada na jego pytania.
Uczniowie klas 2RH i 2FR odbyli praktyki m.in. w: salonie kosmetycznym „Bellissima”, „AQUA-ZOO”, „D&M”, Salonie fryzjerskim „Katarzyna Kielar”, Komendzie Powiatowej Policji, Studio Dekoracji, Sklepie wielobranżowym „Twoje Hobby”, Firmie handlowej „MAX”, Szkole Podstawowej w Przeworsku i Szkole Podstawowej w Węgliskach, firmie „BIKES&CARS”, Bibliotece Pedagogicznej.
Jednodniowe wizyty naszych uczniów w firmach bądź instytucjach były dobrą okazją by odpowiedzieć sobie na pytania:
-czy ten zawód jest dla mnie?
-jakie kwalifikacje są potrzebne do jego wykonywania?
-jak wyglądałby moja praca na danym stanowisku ?
Dzięki życzliwości pracowników firm, zaangażowanych w projekt, nasi uczniowie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o danym zawodzie oraz zdobyć wiedzę potrzebną do planowania swojej kariery.
 
Skip to content