OTRZĘSINY UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

„Otrzęsiny“ to coroczne tradycyjne wydarzenie łańcuckiego Ekonomika, w którym Samorząd Uczniowski przyjmuje do społeczności szkolnej nowych kolegów i koleżanki z klas pierwszych.
Również w tym roku starsi koledzy i koleżanki zweryfikowali i sprawdzili w kilku konkurencjach czy pierwszoklasiści mogą dołączyć do grona Dream Teamu Ekonomika. Klasy 1A, 1R, 1F i 1BR musiały wykazać się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru w takich konkurencjach jak: Ekonomik Quiz, Jaka to melodia, Malowanie twarzy, Ekonomik to czysta poezja( wiersz o wychowawcy), Odkrywca Smaku, Głuchy telefon, Tor przeszkód, Portret wychowawcy.
Konkurencje były punktowane i oceniane przez jury, w skład którego wchodzili: Pan Dyrektor mgr inż. Jacek Król, Pani Magdalena Władyka oraz przewodniczący SU Łukasz Żak.
Najlepszą drużyną okazała się klasa 1F, na miejscu II uplasowała się klasa 1A i miejsce III zajęły ex aequo klasy 1R i 1BR.
Po zakończonej rywalizacji uczniowie klas pierwszych zostali symbolicznie pasowani na uczniów łańcuckiego Ekonomika oraz złożyli następującą przysięgę:
„Ja, kot szarobury!
Z ogonem zadartym do góry
Przysięgam!
1.Starszych kolegów słuchać dokładnie,
2. Myć się, czesać i ubierać ładnie
3. Na widok starszych klas miauczeć głośno i dosadnie
4. Do Żabki, Na Planty czy Anioła szybko śmigać
5.Na lekcjach nie dokazywać
6. Paniom sprzątaczkom pomagać
7. Dyrektora o litość błagać.
Kota ogonem nie odwrócimy, słowa przysięgi dokładnie wypełnimy.“ 🙂
Wszystkich uczniów klas pierwszych z radością przyjmujemy do grona społeczności naszej szkoły i życzymy Im samych sukcesów oraz mnóstwa ciekawych wrażeń i doświadczeń.
Skip to content