XI EDYCJA KONKURSU CULTURE TWISTER ZA NAMI!

Zespół Szkół nr 3 czyli łańcucki Ekonomik po raz kolejny gościł uczniów szkół podstawowych na corocznym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych Culture Twister. W tym roku była to edycja American Dream dotycząca wiedzy o kulturze USA. Uczniowie z 16 szkół podstawowych powiatu łańcuckiego zmagali się z pytaniami przygotowanymi przez nauczycieli ZS nr 3. Były to Szkoły Podstawowe z: Dąbrówek, Handzlówki, Markowej, Krzemienicy, Albigowej, Medyni Łańcuckiej, Medyni Głogowskiej, Zalesia, Głuchowa, Wysokiej, Kraczkowej, Bud Łańcuckich oraz Szkoła Podstawowa nr 1 z Łańcuta, Szkoła Podstawowa nr 3 z Łańcuta, Szkoła Podstawowa nr 4 z Łańcuta, oraz Szkoła Podstawowa nr 3 z Rakszawy.
Konkurs odbył się w budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie pod patronatem Starostwa Powiatowego, a sponsorami byli: Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie „EKONOMIK”, wydawnictwo Mcmillan oraz Powiat Łańcucki.
Otwarcia konkursu dokonał Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łańcucie Pan Tadeusz Pasieczny, który także wraz z Dyrektorem szkoły Panem Jackiem Królem wręczył nagrody laureatom.
A byli to:
Miejsce 1: KARINA TOMCZYK z Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie (opiekun językowy pani Beata Pacia)
Miejsce 2: FILIP SWIĘTONIOWSKI z Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie (opiekun Beata Pacia)
Miejsce 3: JAKUB WALKOWICZ z Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach (opiekun Alina Zakielarz)
Wyróżnienie: KACPER BOJDECKI z Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie ( opiekun Edyta Stachowicz).
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!👏👏👏
Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu, opiekunów i zaproszonych gości była prezentacja niektórych kierunków kształcenia szkoły na przygotowanych stoiskach. Było stanowisko fryzjerskie, ścianka fotograficzna oraz stanowisko na którym uczniowie wykonywali personalizowane kubki metodą sublimacji pod okiem Pani Sabiny Pelc. W trakcie rozwiązywania testu przez uczniów, nauczyciele mogli skorzystać z konsultacji przedstawiciela wydawnictwa językowego Macmillan. A na wszystkich czekał poczęstunek w amerykańskim stylu.
Cały konkurs przygotowany został przez nauczycielki języka angielskiego ZS nr 3 i młodzież, która jak zwykle stanęła na wysokości zadania😍🥰😘
Skip to content