Ekonomik i konkurs „Wiedzy o Sejmie”

4 kwietnia 2023 r. W ZS nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie odbył się konkurs „Wiedzy o Sejmie” zorganizowany przez Posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha oraz Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Wydarzenie to było skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Łańcuckiego.
W konkursie wzięło udział ok. 50 osób. Naszą Szkolę reprezentowali uczniowie z kl. IA: K. Bar, G. Bartnik, N. Grzesik, M. Gujda, J. Kojder, R. Wiktor, W. Woźniak oraz z kl. IR: J. Chmiel, K. Gargała, M. Kłos.
Po zakończeniu konkursu Pan Poseł Kazimierz Gołojuch oraz Starosta Łańcucki pan Adam M. Krzysztoń wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Konkurs poprzedziły wykład o historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu i architektury sejmowej oraz film prezentujący tryb ustawodawczy.
Z wykładu dowiedzieliśmy się m. in. że przedwojenny architekt kompleksu sejmowego Kazimierz Skórewicz w swoich planach nawiązywał do budynku rzymskiego Panteonu. Ponadto jego ambicją było wykorzystywanie przy budowie wyłącznie polskich materiałów.
Skip to content