EKONOMIK W PODKARPACKIM CENTRUM NAUKI „ŁUKASIEWICZ”

W dniu 7 czerwca klasy IR, IF i IIR wraz z opiekunkami uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce.
W atrium nasz wzrok przyciągnęła instalacja zatytułowana „Błękitna planeta”. To czterometrowy model kuli ziemskiej z umieszczonym nad nią astronautą. W czasie 3 godzinnego pobytu mogliśmy eksperymentować na interaktywnych eksponatach zgrupowanych tematycznie. Na parterze oczarowało nas „Lotnictwo”. Pierwsze piętro powitało nas ekspozycją zatytułowaną „Przyroda” oraz eksponaty uzupełniające główne wystawy. Zajmująca całe drugie piętro wystawa w całości poświęcona została człowiekowi – dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje nasz organizm, jak działają zmysły, układ nerwowy i mózg.
Wizyta pobudziła naszą wyobraźnię, otworzyła drzwi do tajemniczego świata nauki i wyzwoliła drzemiący w nas intelektualny potencjał.
Skip to content