OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW

„Otrzęsiny“ to coroczne tradycyjne wydarzenie łańcuckiego Ekonomika, w którym Samorząd Uczniowski przyjmuje do społeczności szkolnej nowych kolegów i koleżanki z klas pierwszych.
Również w tym roku starsi koledzy i koleżanki zweryfikowali i sprawdzili w kilku konkurencjach czy pierwszoklasiści mogą dołączyć do grona Dream Teamu Ekonomika. Klasy 1H, 1R, 1F i 1BR musiały wykazać się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru w takich konkurencjach jak: Ekonomik Quiz, Jaka to melodia, Ekonomik to czysta poezja( wiersz o wychowawcy), Odkrywca Smaku, Głuchy telefon, Tor przeszkód.
Konkurencje były punktowane i oceniane przez jury, w skład którego wchodzili: Pan Dyrektor Jacek Król, opiekun samorządu Pani Anna Krowicka oraz przedstawicielka SU Weronika Stafiej.
Najlepszą drużyną okazała się klasa 1F, na miejscu II uplasowała się klasa 1R, miejsce III zajęła 1H, a miejsce IV – 1BR. Wszystkie klasy otrzymały atrakcyjne nagrody.
Po zakończonej rywalizacji uczniowie klas pierwszych zostali symbolicznie pasowani na uczniów łańcuckiego EKONOMIKA oraz złożyli następującą przysięgę:
„Ja, kot szarobury!
Z ogonem zadartym do góry
Przysięgam!
1.Starszych kolegów słuchać dokładnie,
2. Myć się, czesać i ubierać ładnie
3. Na widok starszych klas miauczeć głośno i dosadnie
4. Do Żabki, Na Planty czy Anioła szybko śmigać
5.Na lekcjach nie dokazywać
6. Paniom sprzątaczkom pomagać
7. Dyrektora o litość błagać.
Kota ogonem nie odwrócimy, słowa przysięgi dokładnie wypełnimy.“ 🙂
Wszystkich uczniów klas pierwszych z radością przyjmujemy do grona społeczności naszej szkoły i życzymy Im samych sukcesów oraz mnóstwa ciekawych wrażeń i doświadczeń.
Skip to content