EKONOMIK Z PODRÓŻNIKIEM PO AMERYCE

5 grudnia 2023 roku, po raz kolejny, gościliśmy Macieja Krasa z grupy trzask.pl. Tym razem udaliśmy się w podróż na Zachodnie Wybrzeże USA podróżując po czterech stanach: Nevadzie, Arizonie, Utah i Californii.
Podróż rozpoczęliśmy od Las Vegas, gdzie błysk świateł kasyn miesza się z unikalnym charakterem miasta. Ujrzeliśmy magiczny Wielki Kanion Colorado. Zanurzyliśmy się w krajobraz Monument Valley, gdzie majestatyczne formacje skalne spotykają się z historią Indian Navajo i Hopi. Poznaliśmy Park Narodowy Arches ze skałami przybierająymi niesamowite formy. Wreszcie podążaliśmy legendarną trasą Route 66, zatrzymując się w Butelkowym Lesie czy Dolarowym Barze. Nie zabrakło również zmiennego świata Los Angeles. Tam kwestie społeczne, takie jak bezdomność i uzależnienia, mieszają się z życiem Hollywood, Dolby Theatre i Crypto Areny. Odwiedziliśmy granicę USA i Meksyku w San Diego, poznając problem imigracji i muru granicznego. Olbrzymie wrażenie wywarł na nas Park Narodowy Sekwoi z największymi drzewami na świecie. Na zakończenie pokonując Golden Gate zajrzeliśmy do San Francisco i Doliny Krzemowej.
Prelekcja o Zachodnim Wybrzeżu USA była podróżą pełną różnorodnych doświadczeń geograficznych, kulturowych i społecznych.
Skip to content