1R z EKONOMIKA W MAGICZNYM KRAKOWIE

19 grudnia 2023 r. wybraliśmy się wraz z opiekunkami – p. Bereniką Gdulą i p. Moniką Napieralską na wycieczkę do magicznego Krakowa. W promieniach słońca weszliśmy na jeden z największych rynków w Europie – Rynek Główny, przez który przebiega Droga Królewska. Główny trakt komunikacyjny miasta średniowiecznego, wiodący od Bramy Floriańskiej przez Stare Miasto i Okół na Zamek Królewski na Wawelu. Naszą uwagę przykuł przylegający do rynku od strony wschodniej Plac Mariacki, otaczający 800 letni Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, hejnałem i gwiaździstą polichromią sklepienia pędzla Jana Matejki. Zmierzając ku niewielkiemu kościołowi św. Wojciecha, przechodziliśmy obok pomnika Adama Mickiewicza, gdzie poznaliśmy zwyczaje krakowskich maturzystów. Kolejnym punktem były Sukiennice i Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbywa się w tym miejscu od stuleci. Uwieńczeniem naszego spaceru była wizyta w Pałacu Krzysztofory, gdzie historia, magia i legenda splatają się z codziennością i współczesnością, tworząc różnorodną, barwną i intrygującą opowieść. Bo taki właśnie jest Kraków! Dziękujemy wszystkim za super atmosferę i niezapomniane chwile.

WIĘCEJ…

Skip to content