LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W Bank Pekao S.A.

W poniedziałek 22.01.2024r. uczniowie klasy IIA w ramach przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości odwiedzili Bank Pekao w Łańcucie. Na wstępie Pan dyrektor przeprowadził wykład połączony z prezentacją nt historii i zasad funkcjonowania banku, był również przewodnikiem podczas zwiedzania oddziału. Uczniowie zobaczyli na czym polega praca kasjerów i doradców finansowych, jak bank wykrywa wszelkiego rodzaju oszustwa i chroni klientów przed nimi. Poznano zabezpieczenia banknotów i sposoby wykrywania fałszywek w obiegu oraz co zrobić, gdy banknot się uszkodzi. Uczniowie mieli również okazję pod nadzorem pracownicy banku (która jest absolwentką naszej szkoły) trzymać w ręku banknoty z różnych krajów i walutę Unii Europejskiej. Poznanie zasad zakładania własnego rachunku bankowego wywołało wśród nich duże zainteresowanie, ponieważ sam fakt gospodarowania swoimi pieniędzmi i dokonania płatności z zastosowaniem różnych form płatniczych (o których się dowiedzieli) jest treningiem przed wejściem w dorosłość. Lekcja w banku przebiegała w miłej atmosferze, była wspaniałym połączeniem teorii z praktyką, podczas której każdy z uczestników poszerzył swoją wiedzę z zakresu bankowości.

WIĘCEJ…

Skip to content