ZACIĘTA RYWALIZACJA NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE: „MISTRZOSTWA BIZNES I ZARZĄDZANIE”

Krystian Kiełbasa, Kacper Długosz i Szymon Droździkowski, uczniowie z klasy 2R, jako zespół reprezentowali naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie: „Mistrzostwa Biznes i Zarządzanie”. Organizatorem konkursu była Fundacja Przedsiębiorczości REVAS oraz REVAS sp. z o.o. Projekt realizowany był z udziałem NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Nasi chłopcy mieli okazję sprawdzić się w roli właścicieli wirtualnego „Biura Podróży”. Symulacja biznesowa (Branżowe Symulacje Biznesowe REVAS) pozwoliła im wczuć się w role przedsiębiorców. Przez 6 tygodni (1 tydzień to 1 miesiąc działalności) podejmowali decyzje związane z prowadzeniem biura podróży. Ich zadaniem było m.in.: wyposażenie firmy w niezbędne stanowiska i sprzęty, zatrudnienie odpowiednich pracowników, zabezpieczenie zasobów potrzebnych do wybranych usług, ustalanie ceny usług, wybieranie dostawców. Żeby przyciągnąć klientów, musieli starannie dobierać reklamę w mediach tradycyjnych, a także w Internecie. Prowadzona przez naszych uczniów firma działała na rynku razem z innymi firmami stworzonymi przez pozostałych uczestników gry. Po każdej rundzie zespół otrzymywał wyniki swoich decyzji, które pokazywały szczegółowo co się wydarzyło w poprzednim miesiącu, m.in. ilu przyszło klientów, ilu z nich udało się obsłużyć, jakie były przychody i stan konta. Wyniki te uczniowie musieli dokładnie przeanalizować, żeby wprowadzić zmiany na kolejny miesiąc.
Do rozgrywki finałowej zakwalifikowanych zostało 9 najlepszych drużyn spośród aż 340 zespołów, które brały udział w tegorocznym konkursie. Wprawdzie zespół „Ekonomika” nie znalazł się w ścisłym finale, ale i tak jesteśmy bardzo dumni z zaangażowania i pracy uczniów. Byli świetni, a ich firma konkurowała z najlepszymi zespołami. Gratulacje dla całego zespołu.
Skip to content