POKAZ FRYZJERSKI „KOŁTUN”

W ostatnim czasie tak wiele się zmieniło. Zmienił się obraz człowieka, rzeczywistości, która nas otacza, gospodarki, wartości i pojęcia co jest dla mnie ważne… Człowiek w kołtunie informacji, które atakują jego myśli gubi się, zadaje sobie pytania i poszukuje właściwej ścieżki, by dojść do celu. Człowiek potrzebuje jeszcze więcej niż dotychczas uwagi, miłości, dobra, czasu, wskazówek, przytulenia, wiary i nadziei, że to co przyniesie nam jutro, będzie czymś lepszym niż dzisiaj. Zawsze należy znaleźć początek w kołtunie jakim jest miłość i spojrzenie w przyszłość. Oto kołtun we włosach, głowie, sercu, duszy, życiu, nieustannie nam towarzyszy, niezależnie od długości włosów, rodzaju i długości życia. Ciągle coś się plącze i ciągle, trzeba szukać początku by dojść do końca i stworzyć porządek kłębka. Rozczesanie kołtuna daje nam spokój, łagodzi napięcie, przynosi ulgę.
„KOŁTUN” to pokaz emocji, wizażu i stylizacji strojem, kreatywnego fryzjerstwa w wykonaniu uczniów zawodu technik usług fryzjerskich Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie, klas 1, 2, 3 i 5. Pokaz fryzjerski powrócił po 6 latach nieobecności jest spotkaniem międzypokoleniowym na scenie nauczycielki ze swoją uczennicą, a obecnie nauczycielki uczącej przedmiotów fryzjerskich. Ten fakt ukazuje jak wiele można osiągnąć gdy człowiek realizuje swoje marzenia. Zapraszamy na pokaz w kilku odsłonach.
Scenki przygotowane przez p. Bernadetę Mokrzycką – Rosół:
SCENKA „INTRO”: Kołtun ukazany dosadnie. Zaplątane włosy małej dziewczynki latającej jak dmuchawiec na wietrze i cierpliwie oczekująca na rozczesanie. Scenka obrazuje nas stojących, czuwających, by pomóc osobie bliskiej, chcących dać wsparcie, nie zmuszając, nic na siłę. To ukazanie miłości rodzicielskiej, cierpliwości, zaufania i troski w oczekiwaniu powrotu dziecka by moc wyczesać kołtuny. W scence wystąpili: Wiktoria Szalwa i Paweł Górak.
SCENKA „NAGŁOS”: Obraz kołtuna w miłości. Często zamykamy się na miłość i przebaczenie na ustępstwa. Nasze oczekiwania ścierają się z codziennością. Idealizacja miłości w zestawieniu z trudem rozmowy, przebaczenia, ugody, zaufania i tolerancji. Scenka ukazuje samotność i odtrącenie w relacjach, próby podjęcia przebaczenia i dania sobie szansy na nowo. Kołtun w relacjach i wysiłek, by odszukać początek w kłębku życia, w związku. Początek spotkania, głębi spojrzenia, tego co człowieka w sobie zakochało, bicia serca i ciepła dłoni, motyli w duszy na samo spojrzenie. W scence wystąpili: Natalia Baran, Bartosz Bardian, Nicolas Kruba, Mirosław Gargaś, Kinga Kot, Siuzanna Tkacz, Dawid Kot, Jan Bachta, Bartosz Cyran, Jakub Bratkowski.
SCENKA „BALONOWA GUMA”. Kołtun w myślach. Każdy chce być dziś ważny. Każdy chce pokazać się w mediach społecznościach jak z najlepszej strony. Pokazujemy się jako wolni, kolorowi, doskonali, piękni, młodzi, uśmiechnięci. Gonimy za dobrem tego świata, przepychamy się, rozpychamy, naciągamy jak guma. Tylko czy jesteśmy wolni? Czy ten pęd za byciem doskonałym nie przysłania nam wartości podstawowych i akceptacji siebie takim jakimi jesteśmy? Czy pokazujemy obraz siebie czarno-biały gdy gaśnie światło, a zapada noc… W scence wystąpili: Weronika Pokrywka, Paulina Kurasz, Amelia Nykiel, Wiktoria Rejman, Zuzanna Buszta, Gabriela Buszta, Julia Kądziołka, Julia Doroszkiewcz, Michał Korzystka. SCENKA „PANIKA”. Każdy boi się czegoś. Kołtun duszy potrafi mocno namieszać, najtrudniej go rozczesać. Czy dobrze czynię? Każdy człowiek w ciągu życia nieraz upada, dopadają go lęki, strach, który siedzi głęboko w głowie ukryty. Ciągle biegniemy, by znaleźć spokój, miłość, nadzieję i ciepło dłoni, przytulenie. Kołtun teraźniejszości. Co będzie? Kim będę? Co z nami będzie? Jak dalej? Co teraz? Panika. Pytania na które kiedyś znajdzie się właściwą odpowiedź. W scence wystąpili : Julia Szpyrka, Klaudia Dachowska, Patrycja Benedykt, Elżbieta Sochacka, Karolina Bęben, Sylwia Ożóg, Karolina Stopyra, Małgorzata Sierżęga.
SCENKA „IDEALNIE NIEDOSKONAŁY” przygotowana przez panią Monikę Mac przedstawia kołtun w sercu każdej matki, truchlejącej nad kołyską swego dziecka. Matki, która obarczona trudem macierzyństwa, lęków o swoje dziecko na ścieżce jego życia od niemowlęctwa aż do dorosłości czuwa, kocha, martwi się, zapomina o sobie, poświęca się mu i jest zawsze do końca. Matczyna miłość – poświęcenie i radość, duma z dziecka, z wychowania. Zestawienie ideału i niedoskonałości nas w miłości. W scence udział wzięli: Adam Śliwa, Lidia Hala, Oliwia Grębowska, Daria Witek, Wiktoria Pawlikowska, Martyna Pelc, Karolina Gala, Patrycja Pelc, Martyna Szozda, Antonina Osikowska, Wiktoria Bienias, Zuzanna Pietrukaniec, Zuzanna Jachym, Marlena Cedzidło.
Makijażystki, które wykonały niesamowitą metamorfozę fryzjerów i modelek: Jurek Maria, Dominika Szal, Wiktoria Pokrzywa, Malwina Partyka, Julia Wikiera, Kot Wiktoria, Magdalena Jamroży, Patrycja Pawlak, Karolina Hawro, Julia Hejnosz, Siuzanna Tkacz, Lidia Hala i Wiktoria Pawlikowska. Dziękujemy Filipowi Lech za filmik ze wspomnieniami oraz za opracowanie ścieżki dźwiękowej.
Dziękujemy naszemu sponsorowi Stowarzyszeniu EKONOMIK, które składamy na ręce p. Magdaleny Gduli – Kwolek, jak również Starostwu Powiatowemu w Łańcucie za wsparcie finansowe. Dziękujemy uczennicy Elżbiecie Sochackiej za szkic postaci kobiecej Kołtun, który został wykorzystany na plakacie. Dziękujemy p. Sabinie Pelc za opracowanie plakatu, zaproszeń, biletów. Dziękujemy nauczycielom sprawującym opiekę nad młodzieżą biorącą udział w przygotowaniach do i w trakcie pokazu. Dziękuję p. Monice Mac i p. Reginie Rejman za wspaniałą współpracę.
Bernadeta Mokrzycka-Rosół
Skip to content