ULMOWIE – PAMIĘTAMY…

24 marca 2024 roku minęło 80 lat od tragicznej śmierci Rodziny Ulmów. Podczas drugiej wojny światowej mało kto tak dosadnie, jak błogosławieni Ulmowie, ukazał nam wielkość miłowania drugiego człowieka. Do heroicznego zadania w obliczu śmierci potrzeba wielkiej odwagi, poświęcenia, a przede wszystkim miłości. Dziedzictwo Ich życia jest naszą wspólną troską i wymiarem patriotyzmu. O tej pięknej, wielkiej i świętej Rodzinie mówi dziś cały świat. Również i my, jako nauczyciele, powinniśmy być ,,stróżami pamięci” błogosławionych Samarytan z Markowej. Wychowanie opiera się na wzorach i wartościach, dlatego należy odwoływać się do śladów Ich życia. W Zespole Szkół nr 3 w Łańcucie uczniowie wysłuchali opowieści, która przybliżyła im biografię prostych, zwyczajnych ludzi, co codziennością, trudem życia i wielką miłością dorośli do świętości. Historia ta uczy, że ,,nic miłości nie pokona, żyje wierna pamięć”, czego dowodem jest jedna z prac uczniów.

WIECEJ…

Skip to content