XII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla szkół podstawowych CULTURE TWISTER – „The Scottish Edition” już za nami

15 grudnia 2023 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla szkół podstawowych CULTURE TWISTER „The Scottish Edition” pod honorowym patronatem Starosty Łańcuckiego. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego łańcuckiego Ekonomika: p. Sylwia Dubiel, p. Magdalena Krowicka, p. Anna Krowicka oraz p. Berenika Gdula przy współpracy z p. Sabiną Pelc oraz p. Bernadetą Mokrzycką-Rosół, nauczycielkami przedmiotów zawodowych w naszej szkole.
W tym roku 21 uczestników z 13 szkół podstawowych powiatu łańcuckiego zmierzyło się z testem wiedzy na temat Szkocji – pytania dotyczyły m.in. geografii, historii, tradycji, obyczajów oraz sławnych osobistości. Arkusz składał się z 50 pytań a uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie go. Warto podkreślić, że konkurs zorganizowany przez naszą szkołę został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
W czasie oczekiwania na rozstrzygnięcie konkursu oprócz smacznego poczęstunku, uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje kierunki kształcenia. Zorganizowane zostało stanowisko fryzjerskie, fotograficzne oraz tworzenia nadruków na kubkach porcelanowych metodą sublimacji gdzie uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami mogli zapoznać się z elementami pracy technika usług fryzjerskich oraz technika reklamy.
Oto wyniki tegorocznej edycji konkursu:
I miejsce: Krzysztof Kotowicz, Szkoła Podstawowa w Krzemienicy
II miejsce: Emilia Gutkowska, Szkoła Podstawowa w Krzemienicy
III miejsce: Emilia Piątek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łańcucie
Wielkie podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatowego w Łańcucie, które jak co roku jest patronem oraz sponsorem nagród w naszym konkursie oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie – EKONOMIK – głównego sponsora konkursu. Pakiet nagród uzupełniło również wydawnictwo Macmillan Education oraz Oxford University Press.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji konkursu. Gorąco dziękujemy również Dyrekcji Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie za udostępnienie pomieszczeń i pomoc w organizacji konkursu.❤❤❤
Let’s twist the culture next year!
 
 
 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI do VIII do wzięcia udziału w XII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla szkół podstawowych CULTURE TWISTER. W roku szkolnym 2023/2024 jest to: The Scottish Edition.

Celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego oraz zachęcenie uczniów szkół podstawowych do szerszego poznania kultury, geografii oraz historii krajów anglojęzycznych.

Jak co roku konkurs jest objęty patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego oraz wydawnictw językowych.  Konkurs,  będzie miał miejsce w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej  przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie  (ul. Armii Krajowej 51, sala wykładowa – I piętro) – 15 grudnia 2023 godz. 9:00

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content