UCZNIOWIE TECHNIKUM REKLAMY NA PODKARPACKICH MISTRZOSTWACH PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ

Rozpoczęła się 1 edycja konkursu ekonomicznego Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych. Konkurs jest  organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie we współpracy z firmą Revas. Celem jego jest promocja idei ekonomii społecznej, działalności przedsiębiorstw społecznych oraz kształtowanie kompetencji przedsiębiorczych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa, którzy chcą sprawdzić się jako właściciele swojego biznesu. Podczas rozgrywki eliminacyjnej 3-osobowe zespoły uczestników wcielają się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw, w tym przypadku – agencji eventowowych. Naszą szkołę reprezentują Filip Przewrocki, Jakub Chudzik i Szymon Jamróż z 2RG.

Na początku nasi uczniowie wraz z opiekunem wzięli udział w konferencji otwierającej Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej, podczas której dowiedzieli się czym jest ekonomia społeczna oraz wysłuchali Prezesa Zarządu Spółdzielni Socjalnej, a także zapoznali się z  ideą konkursu i jego planem.

Następnie 26 i 27 kwietnia przeszli szkolenie on-line, podczas którego zapoznali się z zasadami działania symulacji.

 Już prawie miesiąc  nasze chłopaki rywalizują z innymi zespołami o tytuł najlepszej drużyny przedsiębiorczości społecznej na podkarpaciu. Podejmując  realistyczne decyzje biznesowe (w ramach których zadecydują m.in. o: zakupie sprzętu, zatrudnieniu pracowników oraz wyposażeniu ich stanowisk czy o oferowanych usługach i ich cenach) walczą o przewagę na wirtualnym rynku.

W czerwcu finał –trzymamy kciuki!

Skip to content