EKONOMIK NA WYCIECZCE DYDAKTYCZNEJ W BANKU

W dniu 18.06.2021r. uczniowie klas IBR, IIFP oraz IIAP uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Banku Pekao S.A. w Łańcucie.
Pan Dyrektor po krótkim wstępie zaprosił uczniów do sali operacyjnej, gdzie mieli okazję poznać bank „od środka”. Zostały przeprowadzone krótkie warsztaty, podczas których zaprezentowano waluty różnych krajów, między innymi walutę Euro. Uczniowie własnoręcznie sprawdzali zabezpieczenia umiejscowione na banknotach różnych walut (w tym polskiego złotego) za pomocą zmysłów, maszynki i lupy, a także ćwiczyli szybkie, ręczne liczenie banknotów.
Podczas wykładu poinformowano wszystkich uczestników spotkania, że jako niepełnoletni mogą posiadać własny rachunek bankowy i przedstawiono
w skrócie procedurę jego założenia. Uczniowie dowiedzieli się też wiele
o elektronicznym dowodzie osobistym, poznali aplikacje mobilne tj. PeoPay czyli bankowość elektroniczną w telefonie, usługę AutoPay, która umożliwia płatności automatyczne za przejazd autostradą oraz BLIK.
Wszyscy potwierdzili jednogłośnie, że wizyta w Banku była bardzo pouczającym i wartościowym doświadczeniem.
 
Skip to content