ŁAŃCUCKI EKONOMIK WŚRÓD ZŁOTYCH SZKÓŁ NBP W POLSCE

21 czerwca 2021 r podczas gali finałowej ogłoszona została lista „Złotych Szkół NBP”. Jesteśmy jedną z 284 szkół w Polsce, które znalazły się na niej.

Osiągnęliśmy ten sukces, wypełniając zadania I edycji projektu Narodowego Banku Polskiego.

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z klasy 1a (grupa technik rachunkowości) powołana przez koordynatorki programu, panie Dorotę Nawrot i Małgorzatę Skawińską we współpracy z panem dyrektorem Jackiem Królem wykonała wszystkie zadania niezbędne do realizacji projektu.

Ideą programu było aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. Szkoła miała do wykonania trzy zadania:

  1. Spotkanie z ekspertem
  2. Lekcja z ekonomią
  3. Szkolna debata

Zadaniom tym przyświecało hasło: „GIGANCI FINANSÓW OSOBISTYCH”, do zrealizowania było 7 zagadnień dotyczących finansów osobistych.

Przystąpiliśmy do projektu ponieważ finanse osobiste to sztuka zarządzania własnymi pieniędzmi. Umiejętność kontrolowania wydatków tak, by zawsze wystarczało na wszystkie potrzeby. Świadome korzystanie z narzędzi pomnażania tego, co udało się odłożyć. Mądre budowanie bezpieczeństwa finansowego, które umożliwia planowanie przyszłości. Te umiejętności procentują przez całe życie, dlatego warto je doskonalić od najmłodszych lat.

Skip to content