„PIXEL-ARTOWA POSTAĆ DO GRY”

„PIXEL-ARTOWA POSTAĆ DO GRY”- SPOTKANIE Z WYKŁADOWCĄ WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA Z RZESZOWA W EKONOMIKU.
W ramach patronatu WSIiZ-u nad klasą 3RG TECHNIKUM W ZAWODZIE TECHNIK REKLAMY, po raz kolejny, uczniowie tej klasy mieli przyjemność uczestniczyć w wykładzie połączonym z prezentacją. Spotkanie to odbyło się 25 maja i tym razem poświęcone było „Pixel artowej postaci do gry”
Pixel art. to forma sztuki cyfrowej, tworzona poprzez użycie programów do tworzenia grafiki rastrowej, które pozwalają na edytowanie obrazu na poziomie pojedynczych pikseli. Pixel art. tworzony jest celowo w małych rozdzielczościach, z ograniczoną paletą barwną i zmniejszoną płynnością animacji. Pan Mikołaj Birek bardzo ciekawie wytłumaczył i zaprezentował jak stworzyć taką postać w programie graficznym a także wyjaśnił co zrobić by można ją było później zaanimować.
Skip to content