1 BR NA ZAPORZE WODNEJ W SOLINIE

25 maja uczniowie klasy 1BR, którzy są również uczestnikami 9-1 Hufca Pracy Rzeszów, w ramach lokalnego programu wychowawczego „Szanujemy naszą planetę” wzięli udział w wycieczce na Jezioro Solińskie.
Młodzież podczas rejsu statkiem poznała historię utworzenia zbiornika oraz zapory. Poznała zalety ekologiczne i społeczne płynące z funkcjonowania zbiorników retencyjnych oraz elektrowni wodnej, która wykorzystując energię kinetyczną przepływającej wody przekształca ją na energię elektryczną.
Uczestnicy programu poszerzyli swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, dzięki którym nasza planeta jest mniej zanieczyszczona oraz zrozumieli, jak ważną rolę w przyrodzie oraz życiu człowieka odgrywa woda. Była to świetna forma przyswajania wiedzy oraz wypoczynku w pięknym otoczeniu przyrody.
Dziękujemy wychowawcom z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki.
 
Skip to content