XVIII EDYCJA OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – etap szkolny

1 grudnia 2022r. uczniowie “Ekonomika” z kl. IIIRH i IVAG wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady Przedsiębiorczości zorganizowanej przez Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie oraz Szkołę Główną Handlową i Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie.
“Biznes i zarządzanie” to hasło przewodnie tegorocznej edycji. Zakres tematyczny obejmuje treści zawarte w programie nauczania podstaw przedsiębiorczości, a także jest poszerzony o zagadnienia związane z powyższym hasłem.
Olimpiada Przedsiębiorczości jest rywalizacją ogólnopolską. Biorą w niej udział najzdolniejsi i najpracowitsi uczniowie. Test składał się z 50 pytań. Regulamin przewiduje jednak naliczanie ujemnych punków za nieprawidłowe odpowiedzi, co dodatkowo dezorientuje i stresuje uczestników. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki będące przepustką do drugiego etapu, które pojawią się 16 stycznia 2023 roku. Etap drugi odbędzie się na Akademii Ekonomicznej w Krakowie – wszyscy kibicujmy naszym uczestnikom.

 

Skip to content