Ekonomik i „Iskry Niepodległej”

„Iskry Niepodległej” to multimedialne widowisko o wybitnych Polkach i Polakach z ostatnich 100 lat, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może ona podróżować po Polsce.
Wszystko zostało tak zaprojektowane, aby stworzyć dla odwiedzających doświadczenie oddziałujące na różne zmysły. Najnowsze technologie połączono zarówno z postaciami historycznymi, jak i np. współczesnymi twórcami gier komputerowych.
6 i 7 marca br w Łańcucie udział w widowisku wzięli uczniowie naszej szkoły z klas: IA, IF, IR oraz 2FH. Uczniowie nie tylko zapoznali się z polskimi „Iskrami”, ale też mieli możliwość korzystając z generatora, pozostawić swoją „iskrę”.
Wśród „Iskier Niepodległej” znalazła się m. in. Wanda Rutkiewicz wybitna alpinistka i himalaistka, która jako pierwsza kobieta na świecie stanęła na szczycie K2. Ludwik Hirszfeld, który wdrożył oznaczenia grup krwi oraz opracował zasady przetaczania krwi. Zofia Kielan-Jaworowska – paleontolog, odkrywająca na pustyni Gobi nowe gatunki dinozaurów i ssaków. Marek Kamiński, który jako pierwszy człowiek zdobył w jednym roku oba bieguny Ziemi.
W pewnym momencie widoczny na jednym z ekranów M. Kamiński powiedział: „Jesteśmy tym, co dajemy innym”.
Każdy może być „Iskrą” zmieniajacą świat!
Skip to content