MIŁOŚĆ SILNIEJSZA NIŻ ŚMIERĆ – OPOWIEŚĆ O RODZINIE ULMÓW

26 października 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z siostrą Marią Elżbietą Szulikowską ze Zgromadzenia Sług Jezusa. Jest to autorka wielu publikacji poświęconych Rodzinie Ulmów m.in. takich książek jak: ,,Markowskie bociany” czy ,,Wiktoria Ulma – opowieść o miłości”. Podczas wykładu uczniowie poznali codzienność życia Wiktorii i Józefa, która przypadła na trudną wojenną rzeczywistość. Dali oni schronienie prześladowanym Żydom , za co zapłacili życiem całej rodziny. Zbrodnia na Ulmach stała się symbolem polskiej ofiary i męczeństwa podczas niemieckiej okupacji. Ich postawa nacechowana miłosierdziem mieści się w ewangelicznych słowach: ,,Nie ma większej miłości od tej , gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich’’. Pokazali, że miłość silniejsza jest niż śmierć. Dołączyli do orszaku Męczenników wiary, za co cała rodzina została beatyfikowana. Siostra zamknęła spotkanie stwierdzeniem, że jest to rodzina, którą Bóg wybrał na świadectwo dla współczesnego pokolenia.

WIĘCEJ…

Skip to content