DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

20 marca uczniowie „Ekonomika” po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Dzień Przedsiębiorczości”.
Jest to projekt przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młody praktykant-uczeń przez kilka godzin towarzyszy pracownikowi wybranej przez siebie firmy w wykonywaniu codziennej pracy. W tym czasie poznaje zakres obowiązków na danym stanowisku, dowiaduje się, jaka towarzyszy mu odpowiedzialność i jakie predyspozycje oraz umiejętności są niezbędne do jego wykonywania. Uświadamia sobie również związek między wykształceniem a swoją przyszłą karierą zawodową. Pracownik zapoznaje ucznia z działalnością firmy, powierza mu wykonanie prostych zadań i odpowiada na jego pytania.
Uczniowie klas 2A, 2F i 2R odbyli praktyki m.in. w: pracowni wyrobów skórzanych „Lady Bug Art.”, Zespole Szkół w Białobrzegach, firmie fotograficznej „Fotos”, Piekarni w Starym Młynie, Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni, w salonie fryzjerskim „O mały włos”.
Jednodniowe wizyty naszych uczniów w firmach bądź instytucjach były wspaniałą okazją by odpowiedzieć sobie na pytania:
-czy ten zawód jest dla mnie?
-jakie kwalifikacje byłyby mi potrzebne do jego wykonywania?
-jak wyglądałby moja praca na danym stanowisku ?
Dzięki życzliwości opiekunów nasi uczniowie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o danym zawodzie oraz zdobyć wiedzę potrzebną do planowania swojej kariery zawodowej.
Skip to content