EKONOMIK NA 43. POWIATOWYM RAJDZIE ROWEROWYM

W sobotę 8 czerwca uczniowie Ekonomika wraz z nauczycielami wzięli udział w Powiatowym Rajdzie Rowerowym – Żołynia -Rakszawa – Brzóza Królewska, który został zorganizowany w 80. rocznicę desantu cichociemnych w Żołyni oraz materiałowych zrzutów lotniczych dla żołnierzy Armii Krajowej.
Rajd rozpoczął się zbiórką uczestników na rynku w Żołyni, następnie udaliśmy się na miejsce upamiętnienia desantu powietrznego cichociemnych oraz przeprowadzenia lotniczych zrzutów materiałowych – placówka odbiorcza Armii Krajowej o kryptonimie „Paszkot 2”. Kolejnym bardzo ciekawym punktem było Prywatne Muzeum Pojazdów Militarnych i Zabytkowych Bogdana Maczugi w Rakszawie, a następnie odwiedziliśmy miejsce upamiętnienia Katarzyny i Sebastiana Kazaków zrealizowane przez Instytut Pileckiego w ramach programu „Zawołani po imieniu” w Brzózie Królewskiej. Rajd zakończył się pysznym gorącym posiłkiem, konkursami i rozdaniem nagród.
Skip to content