KLASA 2A NA WYCIECZCE DYDAKTYCZNO – TURYSTYCZNEJ W RZESZOWIE

W dniu 17 maja 2024 roku uczniowie klasy IIA, w ramach przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Rzeszowa, której głównym punktem był Urząd Statystyczny.
Spotkanie rozpoczęło się wykładem na temat roli i zadań urzędu w naszym kraju. Przedstawiona przez pracownika prezentacja poszerzyła wiadomości uczniów zdobyte na lekcji oraz pozwoliła na pozyskanie dodatkowej wiedzy, w szczególności na temat naszego województwa (np. demografii, struktury społeczeństwa wg płci itp.). Kolejnym punktem wizyty w Urzędzie były warsztaty dotyczące wyliczania wskaźników statystycznych, które zakończyły się konkursem. W rywalizacji I miejsce zdobyła Martyna Wiktor, drugie Aleksandra Benedyk, a trzecie Karolina Bar. Dziewczyny otrzymały wspaniałe nagrody. Wizyta w Urzędzie Statystycznym przebiegała w miłej atmosferze. To wspaniałe połączenie teorii z praktyką pozwoliło przybliżyć uczniom sposób funkcjonowania urzędu i jego znaczenie dla naszej gospodarki.
Kolejnym punktem programu wycieczki była Podziemna Trasa Turystyczna. Przebiega ona pod płytą rzeszowskiego rynku, Hotelem Ambasadorskim, pobliskimi kamienicami i przyległymi ulicami. W jej skład wchodzą piwnice pochodzące z okresu od XIV do XVIII wieku. Dwa lata temu po gruntownej modernizacji ponownie została otwarta dla wszystkich zwiedzających i nadano jej nazwę „Rzeszowskie Piwnice”. Uczniowie dowiedzieli się, że aktualnie ma prawie 400 metrów długości i składa się z 40 połączonych ze sobą korytarzami pomieszczeń położonych na trzech kondygnacjach na głębokości od 0,5 do 10 metrów. Wnętrza Trasy wyposażono w najnowocześniejsze multimedia, które pomagają przenieść się w czasie i pokazują historię stolicy Podkarpacia w szerokiej perspektywie w sposób atrakcyjny dla odbiorcy w każdym wieku. Podczas zwiedzania uczniowie mogli uczestniczyć
w wielu wirtualnych konkursach zdobywając wirtualne punkty i nagrody.
Skip to content