technik usług fryzjerskich

kreatywna stylizacja fryzur z elementami wizażu

Technik usług fryjerskiczh świadczy usługi fryzjerskie oraz posiada umiejętność zarządzania zespołem i salonem fryzjerskim; do usług fryzjerskich należy wykonywanie zabiegów fryzjerskich, takich jak zabiegi pielęgnacyjne włosów, strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie oraz zmiana koloru włosów. Technik usług fryzjerskich jest przygotowany do zarządzania salonem fryzjerskim. Zna i stosuje zasady zarządzania zasobami ludzkimi, posługuje się podstawową wiedzą związaną z zatrudnieniem i zwolnieniem pracownika. Zna przepisy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej.  Fryzjerstwo jest zawodem, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd, wpływają na zmianę oczekiwań wśród nabywców usług czyli wśród klientów.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

Kwalifikacja 1: Wykonywanie usług fryzjerskich
Kwalifikacja 2: Projektowanie i wykonywanie fryzur

Sylwetka absolwenta

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik usług fryzjerskich będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:
 • organizowania pracy w zakładzie fryzjerskim,
 • pielęgnowania, ondulowania, strzyżenia, barwienia i układania włosów,
 • dobierania fryzury do cech indywidualnych klienta,
 • kreatywna stylizacja fryzur z elementami wizażu.

Zatrudnienie

Technik usług fryzjerskich ma możliwość znalezienia pracy w zakładach fryzjerskich, charakteryzatorniach – w teatrze, telewizji lub na planie filmowym, a także w zakładach perukarskich. Możesz prowadzić własny zakład fryzjerski. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnie przygotowanych techników usług fryzjerskich, których zaangażowanie przyczyni się do podniesienia obrotów firmy usługowej. Analiza ofert pracy z portali internetowych oraz tytułów prasowych, wskazuje na coraz większą potrzebę zatrudniania techników usług fryzjerskich przez pracodawców, którzy poszukują personelu o kwalifikacjach zawodowych na wysokim poziomie, posiadających umiejętności zarządzania firmą oraz kierowania zasobami ludzkimi. Najwięcej ofert dla techników usług fryzjerskich kierowanych jest do osób, niezależnie od płci, wykonujących profesjonalnie zabiegi fryzjerskie i posiadających zdolności menadżerskie.

W planie nauczania są następujące przedmioty zawodowe:

 • BHP i organizacja pracy w salonie fryzjerskim,
 • podstawy fryzjerstwa,
 • techniki i technologie fryzjerskie
 • aspekty stylizacji we fryzjerstwie,
 • materiały fryzjerskie,
 • projektowanie i estetyka,
 • kreowanie wizerunku,
 • język angielski we fryzjerstwie,
 • kreatywna stylizacja fryzur z elementami wizażu,
 • pracownia fryzjerska,
 • pracownia fryzur artystycznych,
 • pracownia kreatywnej stylizacji fryzur z elementami wizażu,
 • praktyka zawodowa w klasie trzeciej i czwartej (po 4 tygodnie).
Skip to content