FORGET-ME-NOT

18 listopada w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Forget-me-not“ organizowany przez Centrum Edukacji Filotimo pod patronatem czasopisma „Języki Obce w Szkole“. W jesiennej edycji tego konkursu wzięło udział 10 uczniów  naszej szkoły z klas 1 i 2 technikum i szkoły branżowej.

Uczniowie próbowali swoich sił rozwiązując test składający się z pytań konkursowych (w formie zadań zamkniętych i otwartych)  ułożonych w oparciu o umieszczone na stronie organizatora opowiadania, sentencje oraz współczesne piosenki angielskie.

W testach konkursowych zawarte były pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz wiedzę z zadanego materiału.

Głównymi celami konkursu były: rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie umiejętności językowych, promowanie czytelnictwa oraz podniesienie samooceny uczniów.

Wyniki konkursu poznamy za 2 miesiące. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i trzymamy kciuki za uzyskanie wysokich wyników 🙂

Więcej…

Skip to content