EKONOMIK NA GLOBAL MONEY WEEK 2024

W dniach 18-24 marca nasza szkoła wzięła udział w światowym wydarzeniu Global Money Week 2024. Jest to coroczna międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej wśród dzieci i młodzieży. Hasłem przewodnim wydarzenia było „Zabezpiecz swoje pieniądze i swoją przyszłość”. Tegoroczna edycja skupiła się na bezpiecznym gospodarowaniu pieniędzmi i podkreślała znaczenie odpowiedzialnego i świadomego podejścia do finansów osobistych poprzez rozumienie potencjalnych zagrożeń, wśród których można wymienić oszustwa finansowe, tj. podszywanie się pod inną osobę w celu wyłudzenia poufnych informacji, oszustwa związane z zakupami w Internecie, a także zagrożenia związane z ochroną danych np. kradzież tożsamości.
W ramach udziału w wydarzeniu GMW :
1. Uczniowie klasy 1R i 2R wzięły udział w webinariach:
– „Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie”
– „Bezpieczny telefon – jak chronić się przed cyberprzestępcami”.
2. Uczniowie wraz z nauczycielem wykonali gazetkę poruszającą w/w tematykę.
3. Uczniowie klasy 3R uczestniczyli w pogadance na temat cyberoszustw i jak się przed nimi chronić.
4. Uczniowie rozwiązali przygotowany przez nauczyciela quiz. Zwycięzcą został Wojciech Garda z 1R. Gratulujemy!
Skip to content